EN
Woda basenowa i SPA

Zapewniamy najlepszą wodę dla basenów i SPA w całej Polsce. Uzdatnianiem zajmujemy się od 20 lat.

Utrzymanie odpowiedniej jakości wody basenowej jest tak samo ważne w każdym obiekcie. Nieważne czy chodzi o basen publiczny, centrum odnowy biologicznej, aquapark czy też kompleks sportowy. Właściwe parametry wody powinny być utrzymane ze względów technologicznych, przez wgląd na bezpieczeństwo użytkowników, jak najlepsze działanie atrakcji wodnych i maszyn je obsługujących. Odpowiednia jakość wody ma wpływ na żywotność komponentów i wydajność, przekłada się na komfort użytkowania obiektów.

Do najczęstszych kłopotów należy nieprawidłowy odczyn pH wody, zanieczyszczenia mechaniczne, możliwość wystąpienia mikroorganizmów w wodzie, osady wytrącające się z wody na skutek twardości wody, wysokiego stężenia żelaza i manganu. W procesie uzdatniania wody basenowej stosuje się między innymi takie metody jak: filtracja, dezynfekcja, zmiękczanie wody, usuwanie żelaza i manganu z wody, kondycjonowanie wody, korekta pH wody. Stacje uzdatniania wody są dobierane do indywidualnych potrzeb obiektu.

Ważną strefą na basenach oraz obiektach SPA jest strefa relaksu, na którą najczęściej składają się jacuzzi oraz wanny z hydromasażem. Ich prawidłowe i bezpieczne działanie również wymaga odpowiednio uzdatnianej wody. Ze względu na niewielkie ilości wody oraz wysoką temperaturę, należy chronić wodę przed mikroorganizmami. Kłopotami są także osady z żelaza, manganu, po twardej wodzie. Nieodpowiednie pH może niszczyć powierzchnię wanien. Odpowiedni dobór procesów uzdatniania wody jest w stanie zapobiegać tym wszystkim problemom.

Wysoka jakość wody jest niezbędna także w przypadku coraz popularniejszych łaźni parowych, które stają się nieodłączną atrakcją basenów, hoteli, stref Wellness & SPA, aquaparków, a nawet przestrzeni w prywatnych domach. Głównym elementem, dzięki któremu sauna może spełniać swoje zadanie, jest generator pary. Aby mógł działać prawidłowo i w pełni wydajnie, potrzebuje wody miękkiej, która nie pozostawi po sobie osadów. W celu zapewnienia wody optymalnej do funkcjonowania saun i łaźni parowych, najczęściej stosuje się proces zmiękczania wody oraz kondycjonowanie.