EN
Kawiarnie i restauracje

Obsługujemy kawiarnie i restauracje w całej Polsce. Wodę uzdatniamy od 20 lat.

Woda wykorzystywana w sektorze gastronomicznym musi spełniać restrykcyjne wymagania. Jej jakość jest szczególnie ważna w wykorzystaniu do celów spożywczych, jednak właściwości wody oddziałują w znacznie większym polu – choćby podczas zasilania urządzeń AGD w lokalu, samej instalacji w budynku czy urządzeń sanitarnych. Jakość wody musi być zgodna z rozporządzeniem wydanym w sprawie wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, jednak wielu restauratorom zależy na jeszcze wyższych standardach.

Coraz więcej właścicieli lokali gastronomicznych decyduje się na inwestycję w postaci dopasowanej do potrzeb stacji uzdatniania wody. Niesie to ze sobą liczne korzyści. Przede wszystkim dobre parametry wody przekładają się na wysoką jakość serwowanych produktów. Goście będą zachwyceni wyglądem napojów i potraw podanych na bazie uzdatnionej wody. Ponadto uzdatniona woda jest doskonałym źródłem zasilania ekspresów do kawy, kostkarek do lodu.

Własny system uzdatniania wody to niezależność lokalu gastronomicznego. Nawet w przypadku awarii woda pozostanie niezmiennie najwyższej jakości. Uzdatniona woda to także idealne źródło zasilania urządzeń obecnych w kuchni. Dzięki niej wzrasta żywotność sprzętów, jak między innymi: zmywarek, pieców konwekcyjno-parowych, warników, a spada prawdopodobieństwo wystąpienia awarii. Właściwe parametry wody przekładają się także na o wiele lepszą jakość zmywania naczyń w lokalach.

Właściciele restauracji i kawiarni najczęściej borykają się z problemem wysokiego stopnia twardości wody, wyczuwalnym chlorem oraz jego pochodnymi. Uzdatnianie wody służy poprawie właściwości organoleptycznych, jak: smak, zapach, barwa, co przedkłada się na estetykę oraz aromat dań i napojów. Inną bardzo istotną zaletą jest walka z osadem pozostawianym przez wodę złej jakości i problemami technicznymi, jakie to potrafi wywołać. Inwestycja w stację uzdatniania wody bardzo szybko się zwraca. Korzyści z zastosowania takiego rozwiązania są nieocenione.