Złoża zmiękczające

Złoża zmiękczające, które usuwają rozpuszczone w wodzie związki wapnia eliminując problem kamienia kotłowego w rurach i osadów na armaturze. Występują w postaci specjalnych żywic jonowymiennych, których działanie polega na wymianie soli wapnia i magnezu na jony sodu.

Pliki do pobrania
... (...)

Złoża odżelaziające

Złoża, które aplikowane są do odżelaziaczy wody. W skuteczny i ekonomiczny sposób eliminują związki żelaza oraz mogą obniżać zawartość manganu w wodzie. W zależności od rodzaju złoża, wymagają regeneracji chemicznej lub jedynie okresowego przepłukiwania strumieniem wody.

Pliki do pobrania
... (...)

Złoża odmanganiające

Posiadają właściwości katalityczne dzięki czemu skutecznie redukują zbędne związki manganu z wody. Pozwalają również na częściową redukcję żelaza. Występują dwie wersje złóż – wymagające napowietrzania lub niewymagające napowietrzania.

Pliki do pobrania
... (...)

Złoża demineralizujące

Złoża demineralizujące używane są do produkcji wody o wysokim stopniu czystości chemicznej. Mogą być stosowane bezpośrednio do demineralizacji wody surowej lub jako dodatkowy stopień filtracji po systemie odwróconej osmozy.

Pliki do pobrania
... (...)

Złoża multifunkcyjne

Łączą w sobie możliwości kilku rozwiązań w zakresie uzdatniania wody. Projektowane są w taki sposób, aby usunąć większość zanieczyszczeń z wody w pojedynczym systemie filtracyjnym.

Pliki do pobrania
... (...)

Złoża neutralizujące

Pozwalają na regulację odczynu wody. Doprowadzenie odczynu do naturalnego poziomu zmniejsza zawartość metali ciężkich w wodzie oraz eliminuje ryzyko korozji. Złoża neutralizujące często powodują wzrost twardości wody uzdatnianej.

Pliki do pobrania
... (...)

Złoża sedymentacyjne

Złoża sedymentacyjne filtrują wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak piasek, rdza, cząsteczki rdzy i korozji, obniżając tym samym mętność wody. Wymiary ziaren złoża zapewniają małą stratę ciśnienia w trakcie filtracji wody.

Pliki do pobrania
... (...)

Węgiel aktywny

Węgiel wykazuje bardzo wysoką zdolność adsorbowania chloru w wodzie poprawiając jej walory organoleptyczne. Zalecany jest do usuwania barwy, rozpuszczonych związków organicznych oraz substancji, które powodują niepożądany zapach i smak.

Pliki do pobrania
... (...)

Regeneranty

Środki chemiczne używane do przywrócenia złożom ich naturalnych właściwości, które tracą w czasie filtracji wody. Okresowa regeneracja złoża konieczna jest w celu zapewnienia efektywnej pracy urządzenia uzdatniającego wodę.

Pliki do pobrania
... (...)