Twarda woda dotyczy większości polskich gospodarstw domowych, a będący jej następstwem kamień kotłowy to cała lista problemów. Na szczęście redukcję stopnia twardości można przeprowadzić montując tylko jedno urządzenie – kompaktowy zmiękczacz wody. (więcej…)
Eliminacja zanieczyszczeń typowych dla wody studziennej
Widoczny na zdjęciu filtr multifunkcyjny jest często wybierany do gospodarstw domowych korzystających z własnego ujęcia wody. Widoczna na zdjęciu stacja wielofunkcyjna Ecoperla Multitower M usuwa aż 5 zanieczyszczeń jednocześnie – żelazo, mangan, jon amonowy, związki organiczne i twardość wody. Rozmiar filtra został dobrany na podstawie zużycia wody i jej parametrów. (więcej…)
Domowe źródło czystej wody pełnej minerałów
Choć woda wodociągowa spełnia normy wody pitnej, w wielu przypadkach jej parametry organoleptyczne pozostawiają wiele do życzenia. Aby wyeliminować substancje chemiczne negatywnie wpływające na jej smak, czy zapach (uboczne produkty dezynfekcji wody) warto zastosować filtr kuchenny z systemem ultrafiltracji, który usuwanie wszelkie zanieczyszczenia (w tym mikroorganizmy i metale ciężkie), a jednocześnie pozostawia w kranówce cenne dla zdrowia minerały. (więcej…)
Wydajny sposób na perfekcyjnie czystą i smaczną wodę w domu
Jakość wody w domowej instalacji można poprawić wielotorowo montując zaledwie jedno urządzenie 2w1. W zaprezentowanej realizacji, surowa woda przepływa najpierw przez warstwę kokosowego węgla aktywnego impregnowanego srebrem, a następnie przez monosferyczną żywicę jonowymienną. (więcej…)
Sposób na perfekcyjnie czystą i smaczną wodę ze studni
Woda ze studni w większości przypadków wymaga uzdatniania. W zależności od tego co wykażą profesjonalne badania wody, konieczne może być usuwanie żelaza i towarzyszącego mu manganu, a także zmiękczanie wody i poprawa jej parametrów organoleptycznych. Aby mieć pewność, że kranówka jest zdatna do picia i pozbawiona szkodliwych mikroorganizmów warto również zamontować lampę UV. (więcej…)
Skuteczna redukcja stężenia żelaza i manganu ze wstępnym napowietrzaniem
Żelazo i mangan w wodzie ze studni to codzienność wielu osób korzystających z prywatnych ujęć głębinowych. Jeśli przekroczenia tych metali są duże, a zapotrzebowanie na wodę wysokie wówczas najlepszym sposobem rozwiązania tego problemu jest montaż profesjonalnego odżelaziacza wody. Przy doborze metody odżelaziania bierze się pod uwagę nie tylko stężenie żelaza i towarzyszącego mu manganu, ale też ilość jonu amonowego, odczyn pH wody, jej utlenialność i zasadowość oraz barwa i mętność. (więcej…)