EN
Myjnie samochodowe

Obsługujemy myjnie samochodowe w całej Polsce. Wodę uzdatniamy od 20 lat.

Wielu właścicieli myjni samochodowych poszukuje rozwiązań, które mogłyby wyróżnić ich na tle innych, poprawić jakość usług i zapewnić pozytywny odbiór w oczach klientów, a co najważniejsze – ich powrót. Jedną z najważniejszych kwestii, która w bardzo wysokim stopniu przekłada się na prawidłowe działanie tego typu zakładów, jest woda, a dokładniej jej jakość. Zadbanie o jak najlepsze parametry wody przekłada się przede wszystkim na realną i zauważalną różnicę w procesie czyszczenia pojazdów, ale nie tylko.

Zadbanie o jakość wody to przede wszystkim gwarancja zadowolenia osób korzystających z usług. Woda bogata w zanieczyszczenia mogłaby pozostawiać osady i zacieki na lakierze, a przecież nie tego spodziewamy się po wizycie na myjni. Po drugie uzdatniona woda jest w stanie obniżyć koszty stałe. Dzięki niej spada zużycie środków chemicznych – wystarczą znacznie mniejsze ilości do osiągnięcia satysfakcjonującego efektu. Ponadto czysta woda pomaga utrzymać urządzenia mające z nią styczność w dobrym stanie. Dzięki temu można uniknąć awarii i strat finansowych w zakresie napraw.

Jeśli myjnia samochodowa korzysta z własnego ujęcia wody, najlepiej w pierwszej kolejności zlecić profesjonalną analizę wody. W wielu sytuacjach niezbędna jest redukcja żelaza oraz manganu, ponieważ te mogą niszczyć karoserię aut i urządzenia na myjni. W przypadku wody wodociągowej podstawą jest skupienie się na oczyszczeniu wody z cząstek mechanicznych. Ponadto wielu przedsiębiorców zwraca się z prośbą o redukcję twardości wody i pomoc w osiągnięciu wody idealnej, w pełni oczyszczonej do zastosowań w firmie.

W związku z tym do myjni samochodowych bardzo często proponowane są zmiękczacze wody działające na zasadzie wymiany jonowej. W niektórych przypadkach taki wybór może okazać się niewystarczający. Wtedy rekomendowanym rozwiązaniem jest przemysłowa odwrócona osmoza. Proces ten praktycznie całkowicie pozbawia wodę katonów i anionów pochodzących od rozpuszczonych soli. Samochodów mytych wodą z odwróconej osmozy nie trzeba dodatkowo suszyć czy wycierać – nie ma szans na pozostanie smug i osadów.