EN
Pralnie przemysłowe

Obsługujemy pralnie przemysłowe w całej Polsce. Wodę uzdatniamy od 20 lat.

Choć woda pełni w pralniach przemysłowych wiele funkcji, to jej rolę można rozdzielić na dwa segmenty. Po pierwsze jest to woda zasilająca urządzenia niezbędne do funkcjonowania pralni. Po drugie, jest to woda wykorzystywana w samym procesie prania. Aby pralnia przemysłowa mogła prosperować prawidłowo i zapewniać wysoką jakość usług, a przy tym oszczędzać na kosztach stałych, potrzebna jest woda dostosowana do obowiązujących norm, a taką jest w stanie zapewnić odpowiednio dobrana stacja uzdatniania wody.

Jakość wody ma znaczny wpływ na: efektywność samego procesu prania, trwałość pranych tkanin, żywotność urządzeń obecnych w pralni przemysłowej. Jednym z największych problemów, jakich może przysporzyć woda, jest wysoki stopień twardości. Twarda woda powoduje większe zużycie środków chemicznych na sam proces prania. Oprócz tego jej używanie może prowadzić do szybszej korozji, osadzania się nadmiaru kamienia kotłowego na komponentach, ścierania się ruchomych elementów, skrócenia żywotności urządzeń bądź ich kosztownych w naprawie awarii.

Kamień kotłowy, jako pozostałość po twardej wodzie, często prowadzi do zmniejszenia ciśnienia w instalacji oraz ograniczenia swobodnego przepływu wody. Uszkodzone przez osad elementy mogą wstrzymać pracę urządzeń. Woda niekorzystnej jakości doprowadza do potrzeby wydania sporych kwot związanych z zasilaniem, serwisem oraz straty powodowane przerwami technicznymi w pracy. Innymi niepożądanymi zanieczyszczeniami są cząstki mechaniczne, a dodatkowo także żelazo i mangan, które niszczą tkaniny oraz sprzęt.

Najczęściej stosowane procesy uzdatniania wody w pralniach przemysłowych to: zmiękczanie wody, filtracja mechaniczna, odżelazianie wody, odmanganianie wody. W celu demineralizacji stosowane są przemysłowe systemy odwróconej osmozy. Woda powinna być także wolna od zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Dobrana do potrzeb stacja uzdatniania wody może nie tylko zapewnić dużą wydajność i efektywność przeprowadzanych procesów, ale również dodatkowe zyski dla przedsiębiorstwa.