EN
Zakłady przemysłowe

Obsługujemy zakłady przemysłowe w całej Polsce. Wodę uzdatniamy od 20 lat.

Woda jest wykorzystywana w zakładach przemysłowych w wielu celach i nierzadko zdarza się, że jest potrzeba zastosowania wielu sposobów uzdatniania wody w różnych procesach przeprowadzanych w danym zakładzie przemysłowym. Przemysł potrzebuje wody: pitnej, procesowej, kotłowej, do obiegów chłodniczych, wody chłodzącej, płuczącej oraz do wielu innych zastosowań. Woda przemysłowa jest przeznaczona do aplikacji przemysłowych oraz zastosowania w szeregu procesów, czasem stanowi część samego produktu końcowego.

Uzdatnianie wody to konieczność w zakładach z różnych gałęzi przemysłowych, między innymi: przemysłu chemicznego, spożywczego, energetycznego, włókienniczego, szklarskiego, kosmetycznego, farmaceutycznego, papierniczego, motoryzacyjnego, metalurgicznego oraz wielu innych. Każda branża ma swoje specyficzne wymagania co do jakości wody oraz stosowanego rodzaju. W jednym miejscu wystarczające będzie niewielkie doszlifowanie właściwości, a w innym niezbędna okaże się woda ultraczysta.

Stacje uzdatniania wody są dobierane na podstawie wielu aspektów. Przede wszystkim kluczowe znaczenie ma analiza wody. Oprócz tego bardzo istotne jest przeprowadzenie wizji lokalnej ze względu na zapoznanie się z warunkami istniejącymi w zakładzie pod instalację oraz wywiadu, przedstawienie potrzeb związanych z docelowymi parametrami wody. Przy tworzeniu stacji uzdatniania wody znaczenie mają także sam koszt inwestycji, koszty eksploatacyjne oraz łatwość obsługi. Wzięcie pod uwagę wszystkich czynników daje gwarancję sukcesu!

W zakładach przemysłowych wykorzystuje się takie procesy uzdatniania wody jak: filtracja mechaniczna, filtracja na węglu aktywnym, wymiana jonowa, techniki membranowe, jak na przykład odwrócona osmoza czy nanofiltracja, kondycjonowanie wody, dezynfekcja wody zarówna za pośrednictwem promieniowania UV, jak też środków chemicznych. Przy doborze stacji uzdatniania wody liczy się nie tylko właściwe dopasowanie metod uzdatniania, ale również ilość złóż filtracyjnych czy wydajność urządzenia.