EN
Inhibitory korozji

Inhibitory korozji

Inhibitory korozji to środki chemiczne przeznaczone do hamowania i zapobiegania procesu korozji, a co za tym idzie ochrony instalacji wodnej przed zniszczeniami. Działanie preparatów polega na utworzeniu ochronnej warstwy zabezpieczającej ściany układu przed powstawaniem rdzy, nie usuwają jednak już obecnych w instalacji skutków postępującej korozji. W celu całkowitej ochrony instalacji wodnej niezbędne jest stałe uzupełnianie wprowadzanego do obiegu inhibitora korozji. W wyniku ruchu wody warstwa ochronna powstała dzięki środkom chemicznym ulega zniszczeniu, a jej odbudowa możliwa jest wyłącznie poprzez natychmiastowe wprowadzenie kolejnej dawki.

Pliki do pobrania
Biocydy

Biocydy

Bakteriobójcze środki chemiczne przeznaczone dawkowane do wody obiegowej w instalacjach przemysłowych i procesach technologicznych. Zwalczają szkodliwe mikroorganizmy i pozostawiają wodę całkowicie wolną od skażenia bakteriologicznego. Zapobiegają tworzeniu się błony biologicznej i skutecznie eliminują pojawiające się w instalacji glony i naloty. Wysoka skuteczność środków gwarantuje zauważalne efekty kondycjonowania wody już po użyciu niewielkiej dawki preparatu. Stosowanie biocydów jest w pełni bezpieczne dla instalacji wodnych i nie powoduje korozji metali. Dawkowanie: proporcjonalne do ilości wody w układzie.

Dodatkowe informacje
Antyskalanty

Antyskalanty

Antyskalanty to preparaty chemiczne przeznaczone do kondycjonowania wody w zastosowaniach przemysłowych i instytucjonalnych. Środki powstrzymują zjawisko krystalizacji soli i zabezpieczają układ przed osadami z kamienia kotłowego, tym samym chroniąc podłączone do obiegu urządzenia uzdatniające wodę. Zalecane do stosowania w instalacjach korzystających z systemów odwróconej osmozy, w których delikatne membrany mogą ulec zniszczeniu w przypadku korzystania z wody o zbyt wysokim stopniu twardości. Zaleca się regularne stosowanie antyskalantów w układach technologicznych w celu wydłużenia żywotności instalacji.

Pliki do pobrania