EN
Filtr Cintropur NW 500

Filtr Cintropur NW 500

Popularny filtr mechaniczny o wydajności 18 m3/h belgijskiego producenta Cintropur. NW 500 skutecznie usuwa wszystkie zanieczyszczenia mechaniczne i znacznie redukuje mętność uzdatnianej wody. Zastosowanie filtra nie powoduje dużych spadków ciśnienia w instalacji. Wbudowana w urządzenie wirówka strąca zgromadzone zanieczyszczenia na dno klosza, a przezroczysta obudowa ułatwia ocenę stanu używanego wkładu. Filtr Cintropur NW 500 charakteryzuje się kompaktową budową, umożliwiającą jego instalację także na ograniczonej przestrzeni. Zalecane do stosowania w ramach zabezpieczenia pozostałych urządzeń filtracyjnych.

Pliki do pobrania
Filtr Cintropur NW 500 TE

Filtr Cintropur NW 500 TE

Cintropur NW 500 TE to model o nieco innej konstrukcji niż pozostałe filtry belgijskiego producenta. W przeciwieństwie do pozostałych produktów, NW 500 TE nie wykorzystuje wbudowanej wirówki i wkładów filtracyjnych w postaci rękawów, używa natomiast zasypu złoża. Dzięki temu model jest uniwersalny i może być stosowany ze zróżnicowanymi mieszankami filtracyjnymi. Wzmocnione uszczelki pomiędzy głowicą a przyłączem zapewniają zwiększone bezpieczeństwo filtracji, a oddzielne przyłącze śrubunkowe lub kołnierzowe ułatwia proces montażu. Wydajność filtra Cintropur NW 500 TE to 2 m3/h.

Pliki do pobrania
Filtr Cintropur NW 650

Filtr Cintropur NW 650

Mechaniczny filtr belgijskiego producenta Cintropur o wydajności 25 m³/h i średnicy przyłącza 2 1/2 cala. Cintropur NW 650 skutecznie usuwa zanieczyszczenia mechaniczne, zatrzymując zawiesiny i widocznie ograniczając mętność wody w instalacji. Do filtra dedykowane są wkłady w postaci jednorazowych rękawów filtracyjnych, których skuteczność zwiększona zostaje dzięki wbudowanej wirówce, strącającej cząstki mechaniczne na dno klosza. Przezroczyste ścianki obudowy pomagają kontrolować stan zanieczyszczenia wkładu. Oddzielne przyłącza kołnierzowe umożliwiają szybki i nieskomplikowany montaż urządzenia.

Pliki do pobrania
Filtr Cintropur NW 800

Filtr Cintropur NW 800

Wydajny filtr mechaniczny Cintropur NW 800 przeznaczony do dużych instalacji przemysłowych i instytucjonalnych. Do skutecznej filtracji wykorzystuje wbudowaną wirówkę, której zadaniem jest strącanie skumulowanych zanieczyszczeń na dno obudowy i odciążenie wkładów filtracyjnych. Dzięki przezroczystym ściankom klosza, kontrola stanu wkładu filtracyjnego jest łatwiejsza niż w przypadku konkurencyjnych produktów. Urządzenie posiada wzmocnioną uszczelkę i oddzielne przyłącze kołnierzowe, znacznie ułatwiające proces montażu. Filtr Cintropur NW 800 charakteryzuje się wydajnością 32 m³/h i średnicą przyłącza 3 cale.

Pliki do pobrania
Filtr Cintropur NW 280

Filtr Cintropur NW 280

Półprzemysłowy filtr mechaniczny wykorzystujący prefiltrację odśrodkową. Dzięki zastosowaniu autorskiej konstrukcji klosza, wymuszony zostaje odśrodkowy przepływ wirowy wody. Pozwala to na strącenie zatrzymanych zanieczyszczeń na dno obudowy. Wraz z filtrem Cintropur NW 280 powinno się stosować dedykowane wkłady w postaci rękawów filtracyjnych. Urządzenie wykonane w całości z bezpiecznych dla zdrowia materiałów syntetycznych w pełni nadaje się do kontaktu z wodą pitną i montażu w instalacjach przemysłowych. Zapewnia optymalną powierzchnię filtracyjną (530cm2), niezbędną do skutecznego usuwania zanieczyszczeń mechanicznych.

Pliki do pobrania
Filtr Cintropur NW 340

Filtr Cintropur NW 340

Filtr mechaniczny Cintropur NW 320 o przeznaczeniu półprzemysłowym to skuteczny sposób na zabezpieczenie stacji uzdatniania wody przed zanieczyszczeniami stałymi, takimi jak piaski, cząstki rdzy, osady i zawiesiny. Wydajna filtracja mechaniczna zapewniona jest przez autorską konstrukcję urządzenia, wymuszającą odśrodkowy przepływ wody, który strąca nagromadzone zanieczyszczenia na dno klosza. Do filtra przeznaczone są unikalne wkłady w postaci rękawów filtracyjnych (jednorazowe lub wielorazowe). Duża powierzchnia filtracyjna (770cm2) gwarantuje najwyższą dokładność uzdatniania wody. Filtr NW 340 wykonany jest w całości z materiałów syntetycznych.

Pliki do pobrania
Filtr Cintropur NW 400

Filtr Cintropur NW 400

Cintropur NW 400 to półprzemysłowy filtr belgijskiego producenta o najwyższej wydajności. Skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia mechaniczne (piasek i inne osady, zawiesiny, cząstki korozji lub włókna konopi) dzięki dużej powierzchni filtracyjnej – 1010cm2. Autorska konstrukcja filtrów z tej serii wymusza odśrodkowy przepływ wody, który strąca zanieczyszczenia mechaniczne na dno klosza, skąd możliwe jest ich usunięcie. Urządzenie wykonane jest z bezpiecznych materiałów syntetycznych, dzięki czemu sprawdza się w instalacjach wody pitnej i w branży spożywczej. Cintropur NW 400 wykorzystuje dedykowane jednorazowe lub wielorazowe rękawy filtracyjne.

Pliki do pobrania