EN
Złoże Ironit

Złoże Ironit

Ironit to naturalne złoże dolomitowo-kwarcowe o właściwościach odżelaziających i odmanganiających, charakteryzujące się wysoką skutecznością uzdatniania wody, długą żywotnością i oszczędnością eksploatacji. Redukuje barwę i koryguje zapach uzdatnianej wody, a także usuwa niewielkie ilości siarkowodoru i amoniaku. Proces uzdatniania wody w oparciu o złoże Ironit wymaga wstępnego napowietrzenia wody przy użyciu zwężki lub sprężarki. Aeracja umożliwia reakcję żelaza z tlenem i wytrącenie jego związków. Złoże Ironit może być stosowane wyłącznie w instalacjach korzystających ze zbiornika hydroforowego bezprzeponowego.

Dodatkowe informacje
Chcesz uzyskać informacje o złożu Ironit? Zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy szybką odpowiedź i fachowe doradztwo.
Złoże Birm

Złoże Birm

Naturalne złoże katalityczne Birm przeznaczone do usuwania żelaza i manganu z wody. Uzdatnianie wody przy użyciu złoża Birm wymaga wstępnego napowietrzenia wody, przez co nie może być stosowane w instalacjach wodnych korzystających ze zbiornika hydroforowego przeponowego. Mieszanka charakteryzuje się znaczną tolerancją na zmiany temperatury i długą żywotnością. Birm katalizuje reakcję utleniania rozpuszczonego w wodzie żelaza, dzięki czemu umożliwia jego usunięcie. Złoże nie rozpuszcza się, nie wymaga więc regularnego uzupełniania, a jego regeneracja przeprowadzana jest wyłącznie przy pomocy przepływu wstecznego wody.

Dodatkowe informacje
Chcesz uzyskać informacje o złożu Birm? Zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy szybką odpowiedź i fachowe doradztwo.
Złoże Greensand Plus

Złoże Greensand Plus

Złoże Greensand Plus przeznaczone jest do usuwania związków żelaza i redukcji związków manganu rozpuszczonych w wodzie. Dodatkowo eliminuje rad, arsen i siarkowodór. Greensand powstaje w wyniku przetworzenia glaukonitu, będącego całkiem naturalnym i przyjaznym dla środowiska składnikiem. Głównym zadaniem złoża jest utlenianie związków żelaza Fe(II) i manganu Mn(II) do tlenków wyższych. W tym procesie ma miejsce powstawanie nierozpuszczalnych zawiesin, możliwych do usunięcia w drodze płukania wstecznego. Złoże odżelaziające Greensand Plus regenerowane jest za pomocą roztworu nadmanganianu potasu inie wymaga regularnego uzupełnienia.

Dodatkowe informacje
Chcesz uzyskać informacje o złożu Greensand Plus? Zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy szybką odpowiedź i fachowe doradztwo.