EN
Ruda manganowa G1/G2

Ruda manganowa G1/G2

Ruda manganowa G1/G2 to granulowany materiał filtracyjny o silnych zdolnościach utleniających, przeznaczony do zastosowania w domowych i przemysłowych stacjach uzdatniania wody. Umożliwia wytrącanie związków żelaza i manganu, które osadzają się na powierzchni złoża, a których usuwanie przebiega w procesie płukania wstecznego. Dzięki znacznej utlenialności, naturalna ruda kopalniana G1/G2 charakteryzuje się wysoką skutecznością uzdatniania wody i najdłuższą na rynku żywotnością. Z uwagi na wysoki ciężar właściwy złoża, niezbędne jest regularne i właściwe przeprowadzanie procesu płukania.

Dodatkowe informacje
Chcesz uzyskać informacje o rudzie manganowej G1/G2? Zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy szybką odpowiedź i fachowe doradztwo.
Złoże Pyrolox

Złoże Pyrolox

Złoże Pyrolox to naturalna ruda kopalniana przeznaczona do usuwania z wody rozpuszczonych związków żelaza, manganu i siarkowodoru. Poprzez utlenienie związków, ruda umożliwia wytrącenie cząstek stałych, a następnie usunięcie ich w procesie płukania wstecznego. W celu zwiększenia wydajności i wydłużenia żywotności złoża zaleca się stosowanie dodatkowych utleniaczy, np. wtrysku powietrza lub poprzez dozowanie podchlorynu sodu lub wapnia. Ruda manganowa Pyrolox wymaga codziennego płukania dla utrzymania optymalnych właściwości złoża. W związku ze znacznym ciężarem materiału, powinno się stosować go razem ze żwirową podsypką.

Dodatkowe informacje
Chcesz uzyskać informacje o złożu Pyrolox? Zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy szybką odpowiedź i fachowe doradztwo.
Złoże Defeman

Złoże Defeman

Katalityczne złoże Defeman służy do usuwania związków żelaza i manganu rozpuszczonych w wodzie. Dzięki silnym właściwościom utleniającym, złoże zamienia łatworozpuszczalne związki szkodliwych substancji w ich trudnorozpuszczalne formy. Następnie, wytrącone zanieczyszczenia osadzają się na powierzchni złoża, skąd możliwe jest ich usunięcie przy pomocy procesu płukania wstecznego. Defeman to wydajne złoże odżelaziająco-odmanganiające, skuteczne nawet w przypadku znacznego przekroczenia tych pierwiastków. Ruda manganowa Defeman nie rozpuszcza się, ani nie ściera, przez co nie jest wymagane jej okresowe uzupełnianie.

Dodatkowe informacje
Chcesz uzyskać informacje o złożu Defeman? Zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy szybką odpowiedź i fachowe doradztwo.