Filtracja mechaniczna dostosowana do potrzeb przemysłowych

Filtracja mechaniczna dostosowana do potrzeb przemysłowych

Wiele firm potrzebuje uzdatniania wody pod kątem zanieczyszczeń mechanicznych. Niestety, nie zawsze są warunki na montaż kolumn filtracyjnych lub nawet filtrów multicartridgowych, a czasem jest to po prostu nieopłacalne.

Tak właśnie było w przypadku tej realizacji. Z tego powodu w układzie wykorzystano osiem filtrów z serii Atlas Filtri Hydra. Są to znane i doceniane na całym świecie filtry narurowe włoskiej produkcji. Posiadają system płukania wkładów, dzięki któremu eksploatacja jest bardzo oszczędna.

Urządzenia zostały połączone równolegle, aby zwiększyć ilość wody uzdatnianej jednocześnie. Wydajność każdego z filtrów ulega zsumowaniu, dzięki czemu w rezultacie całkowita wydajność stacji uzdatniania wody może wynosić nawet 40 m3/h.

Filtry Atlas Filtri Hydra dodatkowo zostały wyposażone w manometry, dzięki którym można kontrolować różnicę ciśnień na wejściu i wyjściu wody z obudowy. Ponadto każdy z filtrów ma automat płuczący, który sam okresowo przeczyszcza wkład. To sprawia, że system jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Poprzez automatyzację nie wymaga wiele uwagi podczas eksploatacji.